Uprawnienia energetyczne G1 G2 G3 - przydatne informacje

Uprawnienia energetyczne G1 G2 G3 niezbędne są do wykonywania pracy z urządzeniami, instalacjami oraz sieciami elektroenergetycznymi, które przetwarzają, wysyłają czy też tworzą energię elektryczną.

 

Wraz z rozwojem techniki mnogość tego rodzaju urządzeń zwiększa się, dlatego warto też na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę na ten temat. Szkolenia tego typu określane są zazwyczaj jako G1, G2 oraz G3. Każdy kursant takiego szkolenia zobowiązany jest do obecności na wykładach, przyswojenia wiedzy oraz udowodnienia jej zdobycia na egzaminie, który jest dodatkowo płatny. Uprawienia po pozytywnym zdaniu konkretnego egzaminu obowiązują przez 5 lat.

Uprawnienia energetyczne G1 G2 G3 w technikach

 

Wiele szkół średnich technicznych zapewnia swoim uczniom szkolenia energetyczne G1 G2 G3 w ramach nauki. Tego rodzaju rozwiązanie jest dla młodych ludzi coraz bardziej pożądane - daje możliwość uzyskania podstawowych uprawnień w szybkim czasie. Ich posiadanie pozwala na rozpoczęcie pracy tuż po zakończeniu szkoły technicznej.

Praca z uprawnieniami G1 G2 G3

Uprawnienia energetyczne G1 G2 G3 to doskonały start w branży elektrycznej. Osoby posiadające tego rodzaju uprawnienia mogą szkolić się dalej w konkretnych dziedzinach. Osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje mogą szukać zatrudnienia w klasycznych firmach elektronicznych, ale również w dużych firmach korporacyjnych.